DCA a chemioterapia

Tutaj można zadawać wszelkie nurtujące pytania związane z NaDCA.

DCA a chemioterapia

Postprzez Minte » Pt maja 02, 2008 6:28 pm

Moj brat bral (ependymoma na rdzeniu kręgowym) przez tydzien DCA efektów wyraznych nie bylo widac chociaz mama mówi że forma brata byla jakby lepsza. We wwtorek wział 7 pigulek przypisanje chemi CCNU i przestal brac DCA gdyz pani doktor powiedziala zeby nie brac jej z innymi "świństwami"? Czy DCA moze konfliktować z CCNU czy mozna podawac? Jakieś doświadczenia??

Pozdrawiam i siły dużo życzę
Minte
świeżynka
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 8:40 pm

Postprzez Lenny » Pt maja 02, 2008 8:56 pm

Z tego, co czytamy to DCA z chemioterapią działa najczęściej bardzo dobrze - to znaczy nowotwór jest szybciej niszczony. Tak wynika z doświadczeń ludzi opisujących swoje przypadki. Warto postudiować http://www.thedcasite.com bądź poszukać info na apoptoza.info
DCA często powoduje na początku osłabienie ale po jakimś czasie zażywania okazuje się że 'parametry' organizmu nagle wyraźnie się poprawiły. Też jest wiele takich doświadczeń opisanych na DCA Site.

---

Poszukałem Ci tej informacji pisząc tego posta i znalazłem osobę która brała CCNU z DCA: http://www.thedcasite.com/dcaforum/DCForumID2/225.html

For those worried about DcA and chemo- my husband took DCA and Temodal (100mg daily)for 10 months. He also took DCA with CCNU for 1 and 1/2 months- february to april. This was the time that he experienced great physical weakness, but his MRI also came back showing some tumor reduction.

Tłumaczę 'na szybkiego' także przepraszam za ewentualne błędy:
Dla tych którzy martwią się o DCA z chemią - mój mąż brał DCA z Termodalem przez 10 miesięcy. Zażywał także DCA z CCNU przez półtora miesiąca od lutego do kwietnia. W tym czasie doświadczał wielkiej fizycznej słabości, ale też jego MRI pokazało redukcję guza.

I tu jeszcze ta sama osoba w odpowiedzi na podobne pytanie które zadałeś: http://www.thedcasite.com/dcaforum/DCForumID2/215.html


Mary- please read my post from yesterday. My husband has been on DCA with a glio for over a year now -he took it with CCNU for 1 month, and then temodal for a year, now is on DCA only.
L.A.

Tłumaczenie 'z ręki' :)

Mary - proszę przeczytaj moją wypowiedź z wczoraj. Mój mąż był na DCA z glio przez rok - brał CCNU przez miesiąc a potem temodal przez rok. Teraz jest tylko na DCA
Lenny
bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:28 am

Postprzez Minte » Pt maja 02, 2008 11:34 pm

Dzięki za zainteresowanie ale widziałem te posty już a chciałem się dowiedzieć czy może ktoś zna to na własnym przykładzie. Tylko teraz nie wiadomo czy to temodal tak pozytywnie podziałał czy CCNU czy może DCA.

Ale jeszcze jedno pytanie:Brat ma 28 lat i brał 10mg/kg, czy w tak młodym wieku można mu podać więcej bo pojawiły się przerzuty?
Minte
świeżynka
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 8:40 pm

Postprzez Crono5 » So maja 03, 2008 8:45 am

Minte napisał(a):Tylko teraz nie wiadomo czy to temodal tak pozytywnie podziałał czy CCNU czy może DCA.


Zapewnie wszytkie razem. DCA zwieksza efektywnosc chemii, tak wiec zapewne kombinacje CCNU + DCA jak i Temodal + DCA zadzialalaly pytanie tylko ktora kombinacja byla bardziej efektywna.

Minte napisał(a):Ale jeszcze jedno pytanie:Brat ma 28 lat i brał 10mg/kg, czy w tak młodym wieku można mu podać więcej bo pojawiły się przerzuty?


To zalezy jaki ma nowotwor i czy dca jest podawana wraz z kofeina. Dawki wieksze owszem mozna stosowac, w przyadku nowotworow innych niz glejaki, tylko trzeba wtedy bacznie obserwowac czy nie pojawiaja sie symtomy TLS.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez Lenny » So maja 03, 2008 9:13 am

Tak jak pisze Crono, z tego co już wiadomo, to w przypadku nowotworów innych niż glejaki można podawać większe dawki, np. 12mg/kg, ale najważniejsze jest łączenie z kofeiną, najlepiej zawartą w czarnej herbacie. To kofeina daje 'kopa' DCA do działania.
Lenny
bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:28 am

Postprzez Minte » So maja 03, 2008 12:24 pm

Stosujemy sie do rad zawartych na tym forum jaki i na apotoza. Wyslalem do Kanady wyniki brata i zobaczym co Dr Khan doradzi?
Minte
świeżynka
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 8:40 pm

Postprzez olsen35 » So maja 03, 2008 9:14 pm

Ja podaję Temodal z DCA i jest ok. a nawet po ostatnich wynikach pani onkolog zdziwiła się że Temodal tak dobrze zadziałał (nic nie wie o DCA) więc istnieje przypuszczenie, że DCA wzmocniło jego działanie, tym bardziej, że brat ma przerzuty ja bym nie przerywała podawania DCA. Może i nie wiadomo co bardziej zadziałało, ale ja nie będę sprawdzać czy to Temodal czy DCA, ważne, że jest dobrze. Pozdrawiam Ola.
olsen35
swój człek
 
Posty: 229
Dołączył(a): N lip 15, 2007 11:13 pm
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Lenny » N maja 04, 2008 12:53 am

Ja tam może jestem optymistą, ale poparte to jest faktami. DCA działa lepiej niż jakakolwiek chemia.
Są już zupełne wyleczenia dzięki tylko DCA i wydaje mi się że nie szybko ta wiedza dotrze do onkologów, ale dzięki internetowi chorzy sami się o tym dowiadują i leczą - z sukcesami!
Lenny
bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:28 am

Postprzez Minte » N maja 04, 2008 10:45 pm

Lenny napisał(a):Ja tam może jestem optymistą, ale poparte to jest faktami. DCA działa lepiej niż jakakolwiek chemia.
Są już zupełne wyleczenia dzięki tylko DCA i wydaje mi się że nie szybko ta wiedza dotrze do onkologów, ale dzięki internetowi chorzy sami się o tym dowiadują i leczą - z sukcesami!


Oby....
Minte
świeżynka
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 8:40 pm


Powrót do Pytania i odpowiedzi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości