bardzo mała aktywność forum DCA

Wszystko o zastosowaniu soli kwasu dichlorooctowego w leczeniu glejaka wielopostaciowego.

Re: bardzo mała aktywność forum DCA

Postprzez olcia » Cz kwi 07, 2011 11:25 pm

Myślę, że problem tkwi między innymi w tym, że bardzo trudno w Polsce podjąć tą terapię. Podobno, by była najskuteczniejsza, trzeba ją zastosować równolegle z leczeniem standardowym. Na przykładzie mojej mamy wiem, że niestety lekarze w PL bazują jedynie na tym, co wbili im do główek na studiach i żadna inna opcja nie wchodzi w grę. Ze względu na to, iż standardowa terapia jest przeprowadzana w przypadku GBM IV pod stałą kontrolą lekarza (chorzy są hospitalizowani), to trudno w tym czasie podawać coś na własną rękę. Lekarz prowadzący mamę kategorycznie odmówił dołączenia DCA do leczenia. Interesowałam się tym od jakiegos miesiąca i do tej pory znalazłam w PL jednego lekarza, który byłby skłonny podjąć się takiego leczenia.
Niestety!!!
Po DCA sięgają, z tego co widzę, ludzie, którzy wykorzystali już możliwości leczenia standardowego i nie mając nic do stracenia decydują się na działać na własną rękę.
olcia
swój człek
 
Posty: 156
Dołączył(a): Pn mar 14, 2011 7:00 pm

Re: bardzo mała aktywność forum DCA

Postprzez Crono5 » Cz kwi 21, 2011 10:40 am

Jesli chodzi o lekarzy to w Polsce jest 2 lekarzy ktorzy zajmuja sie "projektowaniem" terapii w oparciu o DCA, namiary na nich powinna miec nastka25, co do thedcasite to albo skrypt forum przestal dzialac po 2010 albo forum zostalo zablokwaie i nie da sie umiecic zadnego nowego posta, jak mozna zauwazyc wszytkie posty sa tylko z 2010 nie ma zadnego z 2011, mozliwe ze Jim moze miec jakies problemy z FDA dlatego narazie wszytko jakby zamilklo. Jesli chodzi o bierzace forum to ostatnimi czasy mialem malo czasu ale mam nadzieje ze w najbliszych miesiacach to sie zmieni i moja aktywnosc na forum powroci do normy.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Re: bardzo mała aktywność forum DCA

Postprzez Crono5 » Cz maja 05, 2011 1:15 pm

Faktycznie, w koncu cos ruszylo, przez pierwsze 3 miesace byla cisza na tamtejszym forum, na stronie glownej pojawil sie nowy opis przypadku klinicznego z Kliniki Medicor:
Use of Oral Dicholoracetate for Palliation of Leg Pain Arising from Metastatic Poorly Differentiated Carcinoma: A Case Report

http://thedcasite.com/Library/Use_of_Or ... tiated.pdf
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka


Powrót do NaDCA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość