DCA w NDKRP - poczatek

Wszystko o zastosowaniu soli kwasu dichlorooctowego w leczeniu glejaka wielopostaciowego.

DCA w NDKRP - poczatek

Postprzez ciupa » N sty 11, 2009 10:32 pm

Witam Wszystkich,

(Co prawda NDKRP to nie glejak, ale myślę że nikt się nie pogniewa, że piszę o tym tutaj....)

Moja mama choruje na niedrobnokomórkowego raka płuc, IV stopień (przerzut to mózgu). W poniedziałek wychodzi ze szpitala po naświetleniach. Za 10 dni chemia (zapewne cisplatyna + vepesid lub endoksan; w zasadzie nie wiem czy ta chemia jest zasadna, i ogólnym rachunku bardziej nie zaszkodzi, ale nikt z rodziny nie podejmie decyzji aby z niej zrezygnować). Pomimo tego chcemy podawać mamie NaDCA, gdyż na chwilę obecną wydaje się to jedyny, realny do zastosowania, lek który może jej pomóc. W związku z tym mam kilka pytań do Was, drodzy grupowicze:

1. Czy są na forum osoby, które stosowały/stosują obecnie terapie oparte na NaDCA? Z jakim skutkiem? Jakie stosowali dawki? Czy podczas stosowania DCA chorzy przyjmowali jakieś leki (w szczególności ww. chemię lub inne "klasyczne" leki jak Dexametazon, Tegretol)? Z jakim skutkiem? Czy są jakieś dane mówiące o możliwych interakcjach tych leków? Czy stosowanie DCA i ww. chemii może doprowadzić do znoszenia się działania tych leków czy raczej powinien być efekt wzmocnienia?
2. Jakie suplementy i w jakich dawkach ją stosowane aby wspomóc terapię/zmniejszyć skutki uboczne DCA? O jakich porach dnia podawać poszczególne dodatki? Co łączyć a czego nie, co przed jedzeniem a co po itp.
3. Czytając różne fora postanowiłem wspomagać terapię benfogammą, koenzymem Q10 oraz R-ALA (w postaci Na-R-ALA firmy SAN), pastę Dr Budwig. Do tego proszek zasadowy Alkala N oraz w miarę możliwości dieta zasadowa. Czy to dobra droga? Czy nie za dużo tego wszystkiego?
Czy 3,6x większa przyswajalność befogaminy niż tiaminy oznacza, że tej pierwszej wystarczy brać 3,6x mniej aby uzyskać takie samo stężenie wit. B1 w organizmie? Jeżeli nie to jak to rozumieć?
4. "Swego czasu" clooney pisał, że używanie DCA z resveratolem może polepszyć działanie DCA (a raczej osłabić jego negatywne działanie pobudzające angiogenezę viewtopic.php?f=21&t=1553#p9390). Znalazłem sklep internetowy, który sprzedaje ekstrakty z roślin, mi. z pestek czerwonych winogron 95%. Czy ktoś ma chociażby orientacyjną wiedzę ile "czystego" resveratolu może znajdować się w takim ekstrakcie? Jakie jest zalecane spożycie dzienne resveratolu.
5. Pisze się, że przeciwulteniacze, jak wit. A lub E osłabiają działanie DCA. Q10, resveratol oraz ALA są również przeciwutleniaczami a jednak są stosowane
jako "wspomagacze" DCA. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć te zależności bliżej?
6. Czy ktoś słyszał o możliwości zakupu w Polsce TM ? Pisałem w tej sprawie do "odczynniki.chem.pl". Odpowiedź była taka, że przygotowanie na zamówienie odpowiedniej syntezy to koszt ok. 20 tyś. PLN....
7. Czy ktoś stosował oczyszczanie organizmu za pomocą okładów z oleju rycynowego? Z jakim skutkiem? Czy olej dostępny w aptekach (30g lub 100g) nadaje
się do takich okładów?
8. Jakie badania wykonywać aby monitorować stan chorego i ewentualnie przewidywać pogorszenie się stanu ogólnego/ przewidywać skutki uboczne stosowania DCA?

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam Darek
ciupa
świeżynka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn sty 05, 2009 10:50 pm

Re: DCA w NDKRP - poczatek

Postprzez Crono5 » Wt sty 13, 2009 12:03 pm

Na mailu podalem odpowiedzi
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Re: DCA w NDKRP - poczatek

Postprzez lemonka » Pt sie 21, 2009 10:25 am

Witam,
Chciałabym również się dowiedzieć, uzyskać odpowiedzi na pytania weżej wymienione przez poprzednika. U mojego taty, jakies 3 tyg temu zdiagnozowano niedrobnokomórkowego raka płuc z przerzutami do mózgu.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące stosowania DCA.
Mój e-mail: monia.swierczek@gmail.com

Pozdrawiam
Monika
lemonka
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 9:23 am

Re: DCA w NDKRP - poczatek

Postprzez Crono5 » So sie 22, 2009 12:02 am

Odp poszly na maila
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Re: DCA w NDKRP - poczatek

Postprzez april » N sie 29, 2010 2:33 pm

Witam i blagam o pomoc . Jestem kompletnie zdołowana i zdezorientowana, kompletnie pozbawiona jakiej kolwiek pomocy. Moja mama 58 lat, zawsze okaz zdrowia , 3 m-ce temu z powodu utraty pola widzenia wylądowłam na neurologii. Po tomografii okazało sie ,że w\ma dwa gózy w mózgu w strukturach głębakich. Po trzech miesiącach dopiero znalazł sie lekarz, który zgodził sie wykonać biopsję. W tej chwili mam moja już nie mówi i nie chodzi , gwałtownie stan się pogorszył po powrocie ze szpitala. Cały czas przyjmuje dexametazon , od tygodnia kapsaicyjnę , żadnego leczenia konwencjonalnego jeszcze nie zastosowali , ponieważ w dalszym ciągu czekamy na wynik biopsji. Zdecydowaliśmy z rodziną ,że będzie terapia Na DCA .ale niewiem jak się do tego zabrać , wiem ,że do Kanady wysyłA się wyniki ale w naszej małej miejscowości brak tłumaczy. Z forum wiem ,że jest gdzieś pani doktor w Gdańsku, która wykonuje takie tłumaczenia. I dalego moja proźba , BŁAGAM O POMOC I NAMIARY, CHOROBA POSTĘPUJE Z DNIA NA DZIEŃ I NIE MA CHWILI DO STRACENIA. NAPRAWDĘ Z CAŁEGO SERCA PROSZEO POMOC, KTOKOLWIEK WIE I MA ZAS ODPISAĆ. Jakby co podaje mój adres : darqom100@wp.pl.
Jeszcze raz błagam , wiele czasu zostało zmarnowane , dzieki lekarzom teraz blagam Was o pomoc
april
świeżynka
 
Posty: 7
Dołączył(a): N sie 29, 2010 2:07 pm

Re: DCA w NDKRP - poczatek

Postprzez kami87 » N lip 01, 2012 7:17 am

Prosze o informacje dotyczace skutow ubocznych DCA i ewentualnych przeciwwskazan.... bardzo zalezy mi na czasie k.bednarowicz@gmail.com
kami87
świeżynka
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr cze 27, 2012 3:14 pm

Re: DCA w NDKRP - poczatek

Postprzez Crono5 » N lip 01, 2012 4:24 pm

POdeslalem na na maila wiadomosc
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Re: DCA w NDKRP - poczatek

Postprzez olazima » Wt sie 07, 2012 5:46 pm

Właśnie dowiedziałam się że u mojej Mamy pojawiła się wznowa glejaka wielopostaciowego WHO IV na dzień dzisiejszy już wiem że mama chemioterapii nie otrzyma gdyż skutki uboczne po poprzednim leczeniu (Temodal) były poważne.Pozostaje operacja i naświetlanie. Chciałabym spróbować metod niekonwencjonalnych.
Prosze o informacje dotyczace skutow ubocznych DCA oraz o przeciwwskazaniach
zalezy mi na czasie ola.zima@interia.pl
olazima
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 5:19 pm


Powrót do NaDCA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość