glejak I - co ile kontrolny rezonans?

Wszystko, co nie pasuje do innych działów
Tu pisz, o czym chcesz - że pogoda jest ładna, ciasteczka Ci się udały albo szukasz czwartego do brydża. Dyskusje, życzenia, ogłoszenia.

glejak I - co ile kontrolny rezonans?

Postprzez anna_sz » Pn sie 12, 2013 8:37 pm

Przepraszam, że się nie udzielam i od razu tak z pytaniem wyskakuję, ale strasznie mnie nurtuje jedna rzecz. Wierzę, że pomożecie!
Operację miałam na początku lutego 2011. Guz był ogromny, prawie 7,5 cm (tu fotka: http://pamietnikguza.blogspot.com/2012/06/12062012.html), ale w takiej "otoczce", usunięty w całości. Zniszczeń podobno brak. Po guzie została mi swego rodzaju "dziura w mózgu", którą pewnie będę miała już do końca życia. Po trzech tygodniach przyszedł wynik histopatologii: glejak I WHO.
I pytanie do Was: co ile powinnam wg Was robić kontrolny RM? Ostatni miałam w kwietniu zeszłego roku, dwa tygodnie temu byłam u neurologa, który wcale nie chciał dać mi skierowania na RM (dał dopiero po wielu naciskach) i od razu zapowiedział, że następnym razem (za rok) skierowania nie da. W ogóle nie powinnam już robić RM i się "stresować, tylko cieszyć się życiem i tym, że jest lepiej".
Czy naprawdę jeden rezonans w roku to fanaberie? Może to ja (i mąż) jakaś przewrażliwiona jestem?
anna_sz
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt kwi 16, 2013 11:48 am

Re: glejak I - co ile kontrolny rezonans?

Postprzez moto_kate » So sie 17, 2013 11:45 pm

Wydaje mi się, że nie ma potrzeby co roku, najprawdopodobniej to koniec Twojej "przygody" z nieproszonym gościem na zawsze. :)
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: glejak I - co ile kontrolny rezonans?

Postprzez anna_sz » Pn sie 19, 2013 8:24 pm

Fajnie by było, mam nadzieję, że masz rację!
anna_sz
świeżynka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt kwi 16, 2013 11:48 am


Powrót do O wszystkim i o niczym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości