Warszawskie Centrum Onkologii ma zwolnić 300 osób.

Wszystko, co nie pasuje do innych działów
Tu pisz, o czym chcesz - że pogoda jest ładna, ciasteczka Ci się udały albo szukasz czwartego do brydża. Dyskusje, życzenia, ogłoszenia.

Warszawskie Centrum Onkologii ma zwolnić 300 osób.

Postprzez xsw2 » Pn lis 07, 2011 9:24 pm

Nowy dyrektor, nowe pomysły. Miejmy nadzieję, że nie dobije to korzystających.

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,centrum-onkologii-ma-zwolnic-300-osob,309294.html
Szykują się duże zwolnienia w Centrum Onkologii. - Wymówienia dostanie w pierwszej kolejności 300 osób, głównie pracowników administracji - poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk. To ma być początek zmian w placówce.

Resort zdrowia przyjął program restrukturyzacji centrum, który zakłada m.in. redukcję zatrudnienia( w szpitalu pracuje 2700 osób), cięcia kosztów funkcjonowania centrum, scalanie klinik i przygotowanie do przekształcenia Centrum Onkologii w Narodowe Centrum Nowotworów.

Biały personel zostaje

Jak zapewnia Wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk, zwolnienia ominą biały personel. Natomiast miejsce obecnego dyrektora zajmie wyłoniony w konkursie prof. Krzysztof Warzocha.
Tymczasem do dymisji podał się obecny wicedyrektor, a wcześniej wieloletni dyrektor szpitala, prof. Marek Nowacki.

Działo się źle

W Centrum Onkologii od dłuższego czasu działo się źle. Niedawno w portalu tvnwarszawa.pl opublikowaliśmy tezy pisma, w którym prof. Andrzej Kułakowski – były dyrektor, a obecnie członek rady naukowej - podsumował 12 ostatnich lat działalności Centrum. Adresatem jest obecny minister zdrowia. Profesor pisze w nim m.in. o braku strategii dla placówki, złej organizacji, która prowadzi do zapaści Centrum, czy skargach pacjentów, które opisywał także portal tvn24.pl.
xsw2
swój człek
 
Posty: 124
Dołączył(a): Śr lis 10, 2010 12:28 pm

Powrót do O wszystkim i o niczym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość