ZAKAŻENIE GRONKOWCEM

Wszystko, co nie pasuje do innych działów
Tu pisz, o czym chcesz - że pogoda jest ładna, ciasteczka Ci się udały albo szukasz czwartego do brydża. Dyskusje, życzenia, ogłoszenia.

ZAKAŻENIE GRONKOWCEM

Postprzez anovacka » Pn cze 21, 2010 11:29 am

Witam!

Moja Mama jest po operacji glejaka. Teraz czuje sie ok, wszystko jest w porzadku. Ale ok 3 tyg temu otworzyla sie jej rana, ktora byla juz pieknie zagojona i zaczela wyciek z niej ropa. Zrobili badania i posiew. wykryli gronkowca. teraz bierze antybiotyki ale jezeli ranka sie nie zasklepi sama bedzie musiala miec otwierana czaszke i czyszczona. czy ktos z was mial podobny przypadek ??? zastanawiamy sie czy nie zostala zarazona w szpitalu ;/ jezeli wiecie cokolwiek na ten temat bardzo prosze o info:)

Pozdrawiam
anovacka
świeżynka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 11:20 am

Re: ZAKAŻENIE GRONKOWCEM

Postprzez marthie » So cze 26, 2010 7:48 am

Witam,
jest kilka rodzajów gronkowca, najgorszy to ten tzw. złocisty, ogólnie gornkowce dziela sie na chorobotwórcze i nie chorobotwórcze - choć tak jak mówił nasz neurochirurg: kazdy gronkowiec jest chorobtwórczy. Napisz jaki to rodzaj gronkowca, miałam dwukrotnie taka sytuację....
marthie
swój człek
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 11:37 pm

Re: ZAKAŻENIE GRONKOWCEM

Postprzez anovacka » Pn lip 05, 2010 11:24 am

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Moja Mama ma "stephylococcus epidermidis" czyli gronkowca tzw skornego. tydzien temu miala pobierany poraz drugi posiew. ciagle bierze antybiotyki. dziurka sie zmiejszyla i tego plynu wyciekajacego tez jest o wiele mniej. jutro znowu jedziemy na wizyte wiec jak czegos sie dowiem to dam znac. a jak to przebiegalo w Twoim przypadku, jezeli mozna wiedziec ?:) dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam!
anovacka
świeżynka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 11:20 am

Re: ZAKAŻENIE GRONKOWCEM

Postprzez marthie » Wt lip 06, 2010 10:37 am

przebiegalo podobno tez mielismy stap.epider, a potem stap.spp. - nieustotne
najwazniejsze ze mimo ze nie chorobotworczy to jednak podtrzymujcie antybiotyk najlepiej augmentim
pozdrawiam, jakby cos to tu jestem
ps. tez bylo sączenie sie z rany, płyn ulewajacy sie najwazniejsza higiena, polecam plyn do odkazania ran do kupienia w aptece SKIN sept, trzymam kciuki
marthie
swój człek
 
Posty: 169
Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 11:37 pm

Re: ZAKAŻENIE GRONKOWCEM

Postprzez anovacka » Pn lip 26, 2010 10:52 am

Witam

dziekuje za odpowiedz. mam dobra wiadomosc. w wynikach drugiego posiewu wyszlo ze bakterii juz nie ma:) ale plyn ciagle troche wycieka. mamie najbardziej pomogl lek doxycyclinum. teraz za tydzien znowu jedziemy na wizyte i zobaczymy co dalej. tak tak, higiena jest najwazniejsza, wszystkie plyny i wiemy co robic:) dziekuje jeszcze raz i do przeczytania;)
anovacka
świeżynka
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 11:20 am


Powrót do O wszystkim i o niczym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości