proba nowego lekarstwa

Wszelkie informacje na temat eksperymentalnego zastosowania inhibitora aniogenezy w leczeniu glejaka, relacje pacjentów i informacje o skuteczności

Postprzez joanna » Wt lut 05, 2008 9:42 pm

Szukałam czegoś o DCA i znalazłam taki artykulik... doświadzenie było robione na komórkach wątrobowych myszy i szczurów... wychodzi, że DCA może mieć związek z rakiem wątroby...

Dichloroacetic acid induction of peroxisome proliferation in cultured hepatocytes
Jennie L. Everhart, David T. Kurtz, JoEllyn M. McMillan, Ph.D. *
Department of Cell and Molecular Pharmacology and Experimental Therapeutics, Medical University of South Carolina,Charleston, SC 29425

*Correspondence to JoEllyn M. McMillan, Department of Cell and Molecular Pharmacology and Experimental Therapeutics, Medical University of South Carolina, 171 Ashley Ave., Charleston, SC 29425. Tel.: (803) 792-8827

Funded by:
Department of Energy; Grant Number: DE-FC02-98CH10902

Keywords
Dichloroacetate � Hepatocytes � Peroxisomes � Carcinogenesis

Abstract
Trichloroethylene is a widespread industrial solvent and one of the most common environmental contaminants. Trichloroethylene causes hepatocarcinoma in the B6C3F1 mouse in a dose-dependent manner. Trichloroethylene's hepatocarcinogenicity is thought to be mediated through its metabolites trichloroacetate and dichloroacetate. Although the mechanism of action is not well understood, hepatic tumors are thought to arise as a result of excessive peroxisome-dependent active oxygen production or secondary to enhanced cell replication. The peroxisome proliferative activity of trichloroacetate has been replicated in cultured rodent hepatocytes, while that of dichloroacetate has not been demonstrated. The present experiments were designed to characterize the peroxisome proliferative response to dichloroacetate in hepatocyte cultures from male B6C3F1 mice and male Long Evans rats. The cultured hepatocytes were treated after attachment with 0.1, 0.5, 1.0, 2.0, or 4.0 mM dichloroacetate for 72 hours. Peroxisome proliferation was assessed by measuring palmitoyl-CoA oxidation and by immunoquantitation of peroxisomal bifunctional enzyme. Palmitoyl CoA oxidation increased in a concentration-dependent manner, with maximal induction of 5.5- and 5-fold in mouse and rat hepatocytes, respectively, after treatment with 2.0 mM dichloroacetate. Peroxisomal bifunctional enzyme protein levels also increased in a concentration-dependent manner in both rat and mouse hepatocytes in response to dichloroacetate exposure. These results indicate that the peroxisomal response observed in vivo in response to dichloroacetate administration can be reproduced in primary cultures of rat and mouse hepatocytes treated with dichloroacetate. Further studies using this model system will help elucidate mechanisms of dichloroacetate-induced hepatocarcinogenesis. © 1998 John Wiley & Sons, Inc. J Biochem Mol Toxicol 12: 351-359, 1998
Received: 14 January 1998; Revised: 27 April 1998; Accepted: 11 May 1998
joanna
nowy
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pt paź 05, 2007 10:09 pm

Postprzez moto_kate » Śr lut 06, 2008 12:35 pm

lodium napisał(a):zastanawiaja mnie czasem pytania stawiane na forum, czy wy nie macie kompetentnych lekarzy coby na nie odpowiedzieli?

Zobacz w swoją stopkę, masz napisane "skąd: francja". A w Polsce niestety nadal jesteśmy 100 lat za Murzynami (no offence), jeśli chodzi o standard obsługi i leczenia pacjenta, udzielanie informacji itd. Co lekarz, to inna lub zalecenia diagnoza - jak niby chory ma się w tym połapać?
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez moto_kate » Śr lut 06, 2008 12:37 pm

joanna napisał(a):Szukałam czegoś o DCA i znalazłam taki artykulik... doświadzenie było robione na komórkach wątrobowych myszy i szczurów... wychodzi, że DCA może mieć związek z rakiem wątroby...

[...] Trichloroethylene causes hepatocarcinoma in the B6C3F1 mouse in a dose-dependent manner.

Chyba ktoś już wspominał o tym na forum - ale chodzi o bardzo duże dawki, w leczeniu stosowane są znacznie mniejsze. Przy rozsądnym stosowaniu przez ograniczony czas ryzyko jest chyba akceptowalne, skoro w Kanadzie rozpoczynają się próby kliniczne.
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez joanna » Śr lut 06, 2008 10:32 pm

W których ośrodkach?
joanna
nowy
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pt paź 05, 2007 10:09 pm

Postprzez moto_kate » Cz lut 07, 2008 11:10 am

_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez joanna » Cz lut 07, 2008 2:20 pm

Dzięki :)
joanna
nowy
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pt paź 05, 2007 10:09 pm

Postprzez lodium » N lut 17, 2008 8:44 pm

przed czwarta dawka avastinu tesc mial zrobiony IRM; obrzek calkowicie zaniknal, guz zaczal sie zmniejszac. niestety jest pierwszy skutek uboczny: zmeczenie, zmeczenie tak duze, ze tesc przesypia cale dnie i noce. dzis juz czwarty dzien po dawce a on ciagle nie ma sily nawet wstac.
ciekawe, czy lekarz zmniejszy nastepna dawke?
lodium
nowy
 
Posty: 22
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2007 4:56 pm
Lokalizacja: francja

Postprzez olek1 » N lut 17, 2008 10:17 pm

spróbuj podac herbate z tataraku.
kupisz go w każdym zielarskim sklepie.

moja sisotra po wczesniejszej kuracji , która ja bardzo osłabiła , bardzo szybko nabrała sił właśnie po herbacie z tataraku.
wazne , zalewac wieczorem c zimna lub letnia wodą,
pić rano , w południe i wieczorem .

tak mi zalecił znajomy , po kila łyków.

ale spotkałam sie tez z osoba , które piła szklanke jka normalna herbate.

( my przed zalaniem wodą , mieliłysmy w młynku do kawy )
olek1
swój człek
 
Posty: 1348
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 4:11 pm

Postprzez eh » So mar 15, 2008 10:51 pm

Czesc. Czy moglabys podac adres tej kliniki we Francji ewentualnie strone internetowa, ktora stosuje te terapie, oraz nawisko lekarza prowadzacego. Moze wiesz kto sie kwalifikuje do niej. Moj tato ma ubezpieczenie francuskie. Jest po wznowie, wczoraj odbyla sie operacja (gliwice). Po pierwszej operacji mial teriapie skojarzeniowa naswietlania z temadolem, pozniej tylko temadol, jednak po zakonczeniu brania temadolu (jakis miesiac, poltorej po) guz sie uaktywnil, przez dwa miesiace wzrost byl tak znikomy, ze odczyt rezonansu jednoznacznie nie wskazywal czy to wznowa czy tez zmiana martwicza po naswietlaniu. Jednak w ostatnich dwoch tygodniach guz dwukrotnie sie powiekszyl. Nie wiem czy dalej naciskac lekarzy na temadol czy tez sprobowac avastin skojarzony z czyms innym na przyklad PCV. Nie mam pojecia czy w Polsce istnieje mozliwosc zakupu avastinu i czy jest juz refundowany w przypadku nowotworu mozgu, jaka jest jego cena. Wiem, ze isnieje jakis niemiecki odpowiednik tego leku, byc moze on jest bardziej dostepny. Moze ktos z was ma informacje na ten temat. Musze jeszcze dodac, ze tato stosuje bardzo restrykcyjnie diete budwig i eliminujaca wszelakie cukry. Bede wdzieczna za jakiekolwiek info. rowno rok temu pisalam na tym forum, byla walka i bylo dobrze a teraz koszmar na nowo. Ta choroba jest okropna.
eh
świeżynka
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 4:45 pm

Postprzez Crono5 » N mar 16, 2008 8:04 am

jesli m tylko bedzie mozliosc walczccie o avistin jest to znaczacy przelom, a jesli byscie dodali nadca no to juz napewno bylo by super.Polaczenie tych lekow podobnie jak polazenie nadca z temodalem u olsen35 daje swietne efekty. Jesli udalo by sie wm go zdobyc z niemiec dajcie info na forum bo moze to byc bardzo ciekawe,
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez eh » N mar 16, 2008 11:26 am

A czy avastin+nadca w polaczeniu z pcv moglby byc? Mam pare mozliwosci na zdobycie avastinu ale boje sie, ze nawet jak go zdobede zaden lekarz w Polsce nie podejmie sie monitorowania podawanego leku razem z pcv. Czy jest moze ktos na forum kto ma juz doswiadczenia z avastinem?? Wiem, ze w stanach ten lek podaje sie chorym z guzami mozgu. W polskiej ulotce nie ma o tym wzmianki, tak wiec na pewno beda problemy z podaniem leku pod scisla kontrola lekarska.
eh
świeżynka
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 4:45 pm

Postprzez eh » N mar 16, 2008 12:03 pm

A jeszcze jedno: na jednej z amerykanskich prywatnych stron chorego na glejaka znalazlam informacje na temat leku tarceva, ktory w polaczeniu z avastinem ma rowniez dobre efekty. Czy jest wam cos wiadomo na temat tego leku. Znalazlam rowniez w internecie polska ulotke tarcevy ale rowniez jak w przypadku avastinu na temat guzow mozgu nie ma nawet w niej slowa. Troche chaotyczne jest to moje szukanie, ale to chyba dlatego, ze czas gra tutaj duza role. Jak troche uporzadkuje info, ktore znalazlam w internecie to sie z wami nimi podziele.
eh
świeżynka
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 4:45 pm

Postprzez Crono5 » N mar 16, 2008 12:11 pm

Tak zgadza sie tarceva ruwniez jest lekiem ktory dziala w sposob podyny do avistinu. Tutaj umiescilem artykul na ten temat ze swiata nauki:
http://aj-press.home.pl/glejak/phpBB2/viewtopic.php?t=1191
tutaj skany obrazujace zmniejszenie masy guza nadca+ naswietlania i nadca + avitin:
http://aj-press.home.pl/glejak/phpBB2/viewtopic.php?t=964

no i wlasnie w tym temacie w kturym teraz piszesz jest osoba ktorej maz dostaje avistin:
http://aj-press.home.pl/glejak/phpBB2/viewtopic.php?t=1129&start=0


wydaje sie ze polaczenie nadca + pcv tez powinna byc efektywna gdyz nadca zwieksza efektywnosc standardowej chemi m.in poprzez alkalizacje. Co jest bardzo wazne przy skutecznosci terapii.
Crono5
*** Administrator ***
 
Posty: 1424
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 11:46 pm
Lokalizacja: Wroclaw /Praszka

Postprzez eh » N mar 16, 2008 12:34 pm

Znalazlam takiego linka: http://clinicaltrials.gov/ct2/search

Byc moze juz ktos to zamieszczal na stronach tego forum. To wyszukiwarka do nowoczesnych programow badawczych nad roznego rodzauju nowotworami. Wystarczy wpisac lacinska nazwe nowotwora, lub brain tumor a wyskoczy wszystko. Mozna zobaczyc jakie kombinacje lekow i terapii sie teraz stosuje. Badania prowadzone sa glownie w usa ale i w uk i innych krajach europejskich. Na tych stronach mozna przeczytac czy akurat prowadzony jest nabor ochotnikow do badan i jakie trzeba spelniac kryteria. Nie wiem czy to moze pomoc, ale mysle ze wszystkie info na temat tego co sie teraz dzieje w terapiach eksperymentalnych moze pomoc. Chyba dla tego posta powinnam rozpoczac nowy watek...
eh
świeżynka
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 4:45 pm

Postprzez grucha.b » N mar 16, 2008 2:34 pm

czy ten lek może doprowadzić do takiego zmęczenia ze któryś z organów nie wytrzyma? moja mama jest bardzo słaba. Lada dzieć zaczne podawać jej DCA, ale może avast też jest czymś co warto spróbować. Tylko bardzo boje się tego ze zupełnie osłabi organizm. Ona ma teraz juz problemy z sercem od leków. Ale postaram się spróbować tej herbaty z tatara. od jutra bede jej ją podawać. Moze to ją wzmocni.
grucha.b
bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 4:47 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AVASTIN

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość