Metoda Simontona

Czy wiara czyni cuda?
W walce nie tylko o zdrowie, ale i o jakość życia...

Metoda Simontona

Postprzez karolina » Wt gru 18, 2007 3:12 pm

Mam pyatanie czy słyszeliście o metodzie Simontona?Mój brat jest w bardzo kiepskiej kondycji psychicznej i jestem już po rozmowie z dziewczyną, która prowadzi te zajęcia ale chciałabym dokładnie wiedzieć na czym te spotkania polegają?Jeżeli ktoś z Waszych bliskich brał udział w terapii to proszę dajcie znać- będzie mi łatwiej zdecydować się!
Pozdrawiam
karolina
bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): So lis 18, 2006 9:51 am

Postprzez moto_kate » Wt gru 18, 2007 3:42 pm

_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Metoda Simontona

Postprzez moto_kate » So sty 31, 2009 11:30 am

http://www.prawapacjenta.eu/index.php?pId=1717

Twórca programu psychoterapeutycznego dr O. Carl Simonton już niedługo w Polsce

W dniach 17 i 18 lutego 2009 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie „Skuteczna walka z chorobą. Psychoterapia w leczeniu nowotworów. Metoda Simontona.”. Spotkanie poprowadzi sam twórca Programu Simontona – dr O. Carl Simonton wraz z dr Mariuszem Wirgą. Organizatorem spotkania jest Wydawnictwo G+J Polska.

Według ekspertów Metoda Simontona to rewolucja w onkologii. Jest jedyną formą leczenia obejmującą wszystkie sfery życia. To skuteczna terapia dla chorych na nowotwory, oparta o psychoterapię pacjenta i jego najbliższych. Uzupełniając tradycyjne metody terapii zwiększa ich skuteczność, podnosi procent wyleczeń, zmniejsza ilość przerzutów. A co najważniejsze, poprawia znacznie jakość życia chorych i ich najbliższych. Program Simontona – to pierwszy program psychoterapeutyczny, który w badaniach naukowych wykazał, że uzupełnienie leczenia konwencjonalnego odpowiednią interwencją psychoterapeutyczną, zwiększa przeciętnie dwukrotnie długość przeżycia chorych na nowotwory, przy znacznie poprawionej jakości życia. W szkoleniu mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani tematem: lekarze, onkolodzy, terapeuci, pielęgniarki, jak również pacjenci i ich bliscy. Program jest skierowany do każdego, kto chce dbać o swoje zdrowie, osób związanych z chorobami nowotworowymi, AIDS oraz uzależnieniami.

Każdego roku w Polsce ok. 130 000 osób słyszy diagnozę – choroba nowotworowa. Tym bardziej ważne jest, aby jak najwięcej ludzi mogło skorzystać ze wspomagającej terapii wg. Simontona. W Stanach Zjednoczonych terapia ta jest standardem w leczeniu chorych onkologicznie.

Doktor Carl Simonton jest pionierem psychoonkologii, twórcą wszechstronnego i spójnego poznawczo – behawioralnego programu samopomocy emocjonalnej dla chorych na nowotwory złośliwe i osób ich wspierających. Jest to program o udokumentowanej skuteczności, z powodzeniem stosowany w licznych ośrodkach onkologicznych na całym świecie.
Wraz z dr Simontonem szkolenie przeprowadzi dr Mariusz Wirga, lekarz psychiatra, obecnie dyrektor ds. kontroli jakości w ośrodku onkologicznym Simontona w Malibu w Kalifornii. Zwolennik psychoonkologii i terapii poznawczo – behawioralnej, który od lat 80-tych stosował metodę Simontona w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w dniach 17 i 18 lutego 2009 r. w Hotelu Westin w Warszawie przy al. Jana Pawła II 21. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia sygnowany podpisem dr Carla Simontona. Koszt szkolenia to 2.950 zł od osoby. Wszelkie informacje o szkoleniu oraz formularz rejestracji znajdą Państwo na stronie http://www.szkolenia.guj.pl. Pytania prosimy kierować na adres e-mail: szkolenia@gjpoland.com.pl.

Organizator konferencji

G+J jest największym wydawcą magazynów w Europie. W Polsce zajmuje trzecie miejsce pod względem przychodów ogółem. Wydaje ponad 500 publikacji drukowanych oraz online w 30 krajach, w tym w Polsce 10 magazynów o różnej częstotliwości jak np. Claudia, Gala, Glamour czy National Geographic. Grupa wydawnicza G+J jest obecna w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Chiny, Włochy, Holandia, Austria, Rosja, Hiszpania czy Meksyk.

Pobierz program

Więcej informacji:
Magda Bulera
PR Manager
G+J Poland
ul. Wynalazek 4
02-677 Warszawa
tel.: (022) 607 02 00

Alina Zakrzewska
Junior Account Manager
Principle
ul. Topiel 21 / 6A
00-342 Warszawa
tel.: (022) 828 56 51; 0 510 252 716
_______________________________

Serdecznie pozdrawiam,

..:: Kate ::..
moto_kate
*** Administrator ***
 
Posty: 1444
Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 4:24 pm
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Metoda Simontona

Postprzez Wienek69 » So gru 25, 2010 9:00 pm

Muszę napisać to bez ogródek.
Choroba nowotworowa to w dużej części przypadków schorzenie osób wrażliwych, którym ludzie a często też rodzina daje ostro w dupę.
Stres = doskonała pożywka dla nowotworów.
Nie wystarczy leczyć samego chorego.
Często całe rodziny trzeba leczyć i to nie tylko ciało, lecz i relacje między ludźmi.
Na to, co napisałem wpadł onkolog świec Panie nad jego duszą dr. Carl Simonton.
Na podstawie swych obserwacji stworzył program Simontona.
Nazwałbym to psychoantynowotworoterapją.
Dopiero, kiedy leczymy wszystkie aspekty to możemy spodziewać się pozytywnych rezultatów.
Oto adres polskiej odnogi programu simontona : http://www.simonton.pl/index.php?q=taxonomy/term/1
Jestem z wami.
Wienek
Pacjent wyleczony to klient stracony
Nowotwór to stan twego umysłu
Nic nie jest takie jakim się wydaje.
Ty myśl bo inaczej zrobią to za ciebie
Zaufaj więc sobie bo uzdrowienie jest w tobie a dobro cię odnajdzie.
Wiara czyni cuda a spokój jedynie cię może uratować.
Według wiary waszej będzie wam dane.
Moje skype: ,,Uzdrowiciel6"
wiechu.g@interia.pl
Wienek69
swój człek
 
Posty: 157
Dołączył(a): N sty 13, 2008 2:42 pm
Lokalizacja: Zgierz

Re: Metoda Simontona

Postprzez Wienek69 » So gru 25, 2010 10:43 pm

Pacjent wyleczony to klient stracony
Nowotwór to stan twego umysłu
Nic nie jest takie jakim się wydaje.
Ty myśl bo inaczej zrobią to za ciebie
Zaufaj więc sobie bo uzdrowienie jest w tobie a dobro cię odnajdzie.
Wiara czyni cuda a spokój jedynie cię może uratować.
Według wiary waszej będzie wam dane.
Moje skype: ,,Uzdrowiciel6"
wiechu.g@interia.pl
Wienek69
swój człek
 
Posty: 157
Dołączył(a): N sty 13, 2008 2:42 pm
Lokalizacja: Zgierz

Re: Metoda Simontona

Postprzez dziwozona » Wt sty 14, 2014 1:02 pm

Da zainteresowanych tematem polecam książkę Simontona: "Powrót do zrowia" O. Carl Simonton ( http://www.dobreksiazki.pl/b281-jak-zyc ... okonac.htm )

Książka bardzo inspirująca, można dzięki niej samemu spróbować nad sobą pracować. Trochę twardych i miękkich danych + słów parę na temat medytacji i samopomocy.
dziwozona
bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt lip 23, 2013 3:13 pm


Powrót do Wiara, psychologia i parapsychologia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości