Nowy sposób leczenia

Dokąd nie sięga nauka?
Białe plamy na mapie nauki. Terapie eksperymentalne, wariackie, niesprawdzone... Nie wierzysz - nie wchodź. [Avastin, NaDCA, Selol, LIFE 600/900 i inne]

Nowy sposób leczenia

Postprzez rogalowa » So mar 01, 2014 1:04 pm

Witam.

Po krótce nasza historia: Mój tata walczy z glejakiem IV stopnia od grudnia 2012. Stosowaliśmy konwencjonalną metodę leczenia Temodal+ radioterapia, ale niestety nie pomogło- miał wznowę. Następnie zdecydowaliśmy się na NaDCA. Początkowo ściągaliśmy z Kanady, później zdecydowaliśmy się na Wrocław. Dodatkowo brał pełno suplementów diety typu zielona herbata, witamina B, kwas R-alfa itd. Niestety w październiku tata miał wznowę i przeszedł kolejną operację. Postanowiliśmy dalej wierzyć w NaDCA (znamy chłopaka, który od 5 lat nie ma wznowy przy GBM IV). Od około miesiąca tata zaczął mieć problemy neurologiczne (niedowład prawej strony plus problem z mowa). Niestety wczoraj się okazało, że ma kolejną wznowę, tym razem nieoperacyjną. Guz jest w takim miejscu, że operacja mogłaby zagrażać życiu. Chcemy oprócz NaDCA wrócić do Temodalu.

Doszły mnie słuchy, że jest jakaś nowa metoda stosowana w Manchesterze przy glejakach. Dokładniej chodzi o wstrzyknięcie jakiejś substancji w sam guz mózgu. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Starałam się poszukać w internecie, ale nic nie mogłam znaleźć.

Pozdrawiam
rogalowa
świeżynka
 
Posty: 1
Dołączył(a): So mar 01, 2014 12:55 pm

Re: Nowy sposób leczenia

Postprzez dziwozona » Pn mar 03, 2014 10:09 am

Hej, niestety my z moim tatą mamy bardzo analogiczną sytuację. Dwie operacje i kolejna wznowa (też stosowaliśmy przez jakiś czas NaDCA), teraz guz ma już 7,5 x 3,5 cm. Z tatą jest bardzo źle, ale walczymy.

Chcemy dorwać szczepionki onkolityczne i komórki dendrytyczne - http://www.praxis-thaller.de/start.html tylko, że koszta są wielkie (miesiąc terapii przy tak dużym guzie to ok 6 tys euro miesięcznie, więc na razie staramy się zgromadzić fundusze). Z buta warto dowiedzieć się o hipertermię, którą można załatwić również w Polsce (powiedział mi o tym dr. Thaller, bo w Polsce nikt nie raczył nas poinformować o takiej opcji :/ ):

Hyperthermia units

Warszawa, Poland:
Centrum Onkologii
U.. Roentgena 5
PL-02-781 Warszawa
Tel.: 022-546-20-00
Fax.: +49 711-7070481
http://www.onkologii.pl

Warszawa, Polen:
Instytut Onkologii Hiperthermii Sp.
z.o.o.
Ul. Belgradzka 5
PL-02-793 Warzsawa
Tel.: +48-530120 104

Warszawa, Polen:
Instytut Onkologii I Hypertermii
Dr. N. med. Norbert Piotrkowicz
ul.Belgradzka 5

PL-02-793 Warszawa
Tel.: +48 (0)22 644 50 55
Fax.:+48 (0)22-6445077
http://www.hipertermia.pl

Warszawa, Polen:
Warszawski Uniwersytat Medyczny
Prof. Dr. hab. N. med. Jerzy Stelmachow
Ul. Kondrtowicza 8 Blok E
PL-03-893 Warszawa

Krakow, Polen:
Malopolski Centrum Hiopertermi
Ul. Garncarska 8,
PL-31-115 Krakow
dziwozona
bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt lip 23, 2013 3:13 pm


Powrót do Inne terapie niekonwencjonalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości